Akademie věd ČR - Akademie věd ČR

Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast


logo-1918-2018.png

 
Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.
Národní 1009/3
110 00 Praha 1

+420 221 403 111
 
IČ: 60457856

DIČ: CZ60457856

 

ID datové schránky:

6vtfr9w

 

Důležité odkazy

gs_logo_w256.jpg23_6_11_Letni_skola_pamatnik_Vitkov_foto_skys_x26x_resize.jpgMazanek_logo.pnglvicek.png

 

Zimní sezóna

Nadšenci zimních sportů mohou využít nejbližší lyžařský areál Polevsko, který je vzdálen asi 8 km od Sloupu blízko Nového Boru. Areál se nachází v nadmořské výšce okolo 550 m a k dispozici je zde vlek, na který navazují dvě sjezdovky v délce 400 a 450 m s možností večerního lyžování. V okolí obce Polevsko jsou v zimním období udržovány tratě určené pro běžecké lyžování. Tratě se nacházejí v Lužických horách v nadmořské výšce 500 - 600 m.n.m na hranici českolipského a děčínského okresu. Strojově upravované tratě jsou v délce 3, 5, 7 a 9 km. Ideálním místem pro sjezdové lyžování je i areál na Jedlové hoře. Další možnosti zimních sportů nabízejí již více vzdálené areály v Lužických či Jizerských horách (skiareál Horní Podluží, Javorník-Obří sud nebo Ještěd).

 

Letní sezóna

Sloup v Čechách je vyhledávaným turistickým místem především v letních měsících, neboť poskytuje obrovské množství přírodních a turistických zajímavostí nejen v obci, ale především v blízkém okolí. Návštěvníci mohou využít značené turistické nebo cyklistické cesty. V místě je nádherná příroda s koupalištěm, které plně uspokojí milovníky koupání i dalších druhů vodních sportů. V obci se nachází skalní hrad ze 14. století na 33 metrů vysoké pískovcové skále. Je možné též obdivovat skalní scenérie Svojkova, Havraních skal a Sloupského skalního města, kde jsou vhodné terény pro milovníky lezení po skalách. Dále se nabízí možnost navštívit Samuelovu jeskyni, vyhlídku Na Strži a mnoho dalších míst. Okolní výlety je možné podniknout například do Kamenického Šenova, kde se nachází pozoruhodný čedičový útvar zvaný Varhany, nebo na Máchovo jezero a hrad Bezděz. Velice zajímavá je i návštěva sklářského muzea v Novém Boru.

 

Mezi další tipy pro trávení volného času patří plavecký a zimní stadion v České Lípě, bowling v Novém Boru nebo sklárna v témže městě.

 

Více informací naleznete na http://www.obecsloupvcechach.cz/

 

Zajímavé turistické informace