Akademie věd ČR - Akademie věd ČR

Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast


logo-1918-2018.png

 
Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.
Národní 1009/3
110 00 Praha 1

+420 221 403 111
 
IČ: 60457856

DIČ: CZ60457856

 

ID datové schránky:

6vtfr9w

 

Důležité odkazy

gs_logo_w256.jpg23_6_11_Letni_skola_pamatnik_Vitkov_foto_skys_x26x_resize.jpgMazanek_logo.pnglvicek.png

 

 

Zimní sezóna
Lyžařské středisko Horní Mísečky je vzdáleno od chaty přibližně 2,5 km a je jedním z nejfrekventovanějších středisek zimních sportů v České republice. Je to také místo, kde sníh napadne už v listopadu a někdy se lyžuje i na Velikonoce. Sněhu je dostatek po více než půl roku. Středisko navazuje na velmi populární Skiareál Špindlerův Mlýn s kompletním vybavením a lyžařským servisem.
Druhé vzdálenější (4 km), menší lyžařské centrum "Vítkovické údolí" je vhodné zejména pro rodiny s dětmi a méně náročné lyžaře. Obtížnost sjezdovek je středně těžká.
Do obou skiareálu Vás odveze zdarma skibus, který má zastávku 1 km od chaty.
Jiný, menší a levnější vlek v Dolních Mísečkach je od chaty vzdálen asi 1,5 km.
 Běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou vyhledávaným místem nadšenců běžeckého lyžování, kteří zde najdou každý den kvalitně strojově upravené běžecké tratě, které jsou výchozím místem na hřebenové túry.  V areálu se nachází okruhy v délce 5, 10 a 15 km. Tyto závodní tratě využívá i reprezentace ČR v běžeckém lyžování ke svojí přípravě.
 Letní sezóna
Chata je v dobré výchozí pozici přímo na žluté turistické trase vedoucí k jedné z největších krkonošských křižovatek turistických cest na Horních Mísečkách. Díky své poloze takřka v centru krkonošské přírody se můžete vydávat na túry více či méně náročné po celých Krkonoších. Ať už severozápadním směrem k Prameni Labe, na Zlaté návrší, Sněžné jámy, na Lysou horu, do Rokytnice nad Jizerou a dále do Harrachova, nebo východním směrem do Špindlerova Mlýna, na Špindlerovku, Pláně, Černou horu nebo až na Luční boudu a Sněžku či do Pece pod Sněžkou.
V letním období můžete využít linkové cyklobusy po celém území Krkonoš nebo pro usnadnění výstupu různé lanovky.